Faza grupowa zakończona

W środę 4 września rozegraliśmy ostatnie mecze fazy grupowej. Mecze przebiegały bez większych niespodzianek, a liderzy swoich grup, zgodnie z zapowiedziami utrzymali swoje pozycje. Polska ostatecznie zajęła czwarte miejsce w grupie A i awansowała do najlepszej ósemki turnieju.

Grupa A rywalizowała w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Na początek zwycięstwo zanotowała Wielka Brytania, która pokonała Niemcy 75:58 i utrzymała pierwsze miejsce w grupie A. Brytyjczycy są dotychczas niepokonani na ME. Włosi w meczu ze Szwajcarią musieli uważać na walecznych rywali. Ostatecznie ci pierwsi cieszyli się ze zwycięstwa i utrzymali trzecie miejsce w grupie. Włochy – Szwajcaria 53:44. Po wygranej Włochów ze Szwajcarami, pojedynek Polaków z Austriakami był tylko formalnością. Austria na turnieju nie wygrała żadnego meczu i na szczęście dla naszej drużyny już tak zostało. Polska – Szwajcaria 57:46.

W grupie B poranny mecz Francji z Rosją był bardzo nerwowy. Rosjanie bardzo chcieli zdobyć choćby symboliczne punkty podczas turnieju, ale niestety nie udało się. Ostateczny wynik meczu Francja – Rosja 76:66. Holandia bez problemy poradziła sobie z reprezentacją Izraela, wygrywając 71:52, a na koniec dnia pojedynek numeru 1 i 2 w grupie B czyli Turcji i Hiszpanii zakończył się wynikiem 63:52.