Znamy półfinalistów ME

W Wałbrzychu i Świebodzicach odbyło się 6 meczów. Poznaliśmy drużyny, które utrzymały się w dywizji A oraz półfinalistów ME, którzy w sobotę będą grać o finał.

Jako pierwsze w piątek 6 września grały drużyny z miejsc 5 i 6 grup A i B. W pojedynkach Austria-Izrael i Szwajcaria – Rosja zwycięzcami byli gospodarze. Izrael i Rosja nie utrzymają się w europejskiej elicie. Reprezentacja Austrii i Szwajcarii została gra o miejsca 10 i 11.

Popołudniem rozpoczęły się mecze ćwierćfinałowe. Z pierwszej pary Wielka Brytania – Francja wygrali gospodarze, którzy przez cały turniej nie przegrali ani jednego meczu. Wygrana była dość łatwa, bo Brytyjczycy pokonali Holandię 93:51. Drużyna z wysp zameldowała się w półfinale.

Niemcy z kolei w swojej parze ćwierćfinałowej z dalszej gry wyeliminowali Holandię kończąc mecz z wynikiem 72:62. Francja i Holandia zagrają więc o miejsca 8-5. Z kolei z par ćwierćfinałowych Polska – Hiszpania oraz Turcja – Włochy do strefy medalowej awansowały Hiszpania i Turcja. Niestety Polakom nie udało się pokonać świetnie grających od początku turnieju Hiszpanów.

Przedstawiamy układ par na mecze w dniu 7 września.