Polska szósta w Europie

Polska po meczu pełnym zaangażowania i walki niestety przegrała z Włochami, zajmując ostatecznie szóste miejsce podczas Mistrzostw Europy w koszykówce na wózkach.

Początek pierwszej kwarty wyglądał bardzo obiecująco. Włosi jednak nie zamierzali oddać piątego miejsca tak łatwo. Polacy prezentowali bardzo wyrównaną formę, bo po 6 punktów zdobywali Piotr Łuszyński, Marcin Balcerowski oraz Krzysztof Bandura. Niestety wysiłek nie starczył na efektowne popisy Sabriego Bedzeti, który sam w pierwszej kwarcie rzucił aż 14 oczek. Po 10 minutach było 21:27.

W drugiej kwarcie Polska rzuciła się do odrabiania strat i mimo, że udawało się wyrwać piłkę i kontrować, to przewagę zbudowaną w pierwszej kwarcie ciężko było dogonić. Po 5 minutach było 27:33 i akcje zaczęły się toczyć kosz za kosz. Na 30 sekund przed końcem połowy Polska miała szansę dojść Włochów na jeden punkt, że szansy nie wykorzystał Bandura, na dodatek Polacy popełnili błąd i dwa osobiste wykorzystały Włochy. Do przerwy było 40:45.

W trzeciej kwarcie kadra znów pozwoliła Włochom na odskoczenie z wynikiem. Na 3 minuty przed końcem kwarty było 9 punktów różnicy. Na niecałą minutę do końca trzeciej kwarty tablica wyników pokazywała 56:63 i Polacy byli w posiadaniu i niestety stracili piłkę. Giulio Papi bezlitośnie wykorzystał błąd dodatkowo wypracowując akcję 2+1. Ostatecznie kwarta skończyła się 59:68.

Po trzech minutach ostatniej kwarty przewaga Włochów wynosiła 10 punktów. Nagle dwie szybkie kontry rywali sprawiły, że na tablicy było 66:78. Na dodatek Polacy faulowali pod koszem i z okazji korzystał Papi. Na 5 minut do końca Polska przegrywała 66:80. Podopieczni Piotra Łuszyńskiego jeszcze walczyli w końcówce próbując trafiać za trzy, niestety niecelnie. Ostatecznie Polska przegrała 72:84 a Włosi cieszyli się z piątego miejsca ME.

Polska – Włochy 72:84

Polska:

 Sobieraj, Łyko, Mosler 2, Kozaryna, Bandura 18, Macek, Łabędzki, Filipski 14, Darnikowski 2, Bonio, Łuszyński 23, Balcerowski 13

Włochy: Papi 29, Geniazzi 6, Badzeti 16, Spanu, Giaretti, Stupenengo 12, Santorelli, Carossino, Raimondi 9, Ghione, Raurahi 12, Miceli